Sakaridas

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Klayyga

Domovský svět: Coraab

Éra: 4201 Tu - současnost


Přestože jde o pouličního mystika, iluzionistu a mastičkáře, původem patří ke kmeni polodivokých Klayyganů. Ti jsou od přírody vybaveni poměrně vysokým intelektem a s postupující evolucí se mezi nimi stále častěji rodí nadprůměrně inteligentní jedinci. Ti se pak zpravidla vydávají za hranice domovských teritorií do velkých aglomerací. Jedním z těchto civilizačních imigrantů je i Sakaridas. Běžní obyvatelé ho vyhledávají především jako schopného přírodního léčitele, čas od času jeho služby využívají také bezpečnostní složky. Sakaridas totiž silně vnímá spirituální aury živých bytostí, čímž u komplikovaných výslechů pomáhá odhalit pravou tvář podezřelých.

Svůj divoký původ Sakaridas přeci jen nedokázal zcela ovládnout a tak si pravidelně vybíjí přemíru adrenalinu při odvážných nočních loupežích coby nepolapitelný zloděj Dming. Málokdy však způsobuje větší škodu a spíš než získat lup se snaží ukojit neodbytnou touhu po dobrodružství.

Osvědčeného šamana Sakaridase časem oslovil místní outero při pátrání po nepolapitelném zločinci Dmingovi. Na základě několika nekvalitních snímků a neznatelné hormonální stopy outero od Sakaridase získal až překvapivě přesný popis obtloustlého neživého se třemi prsty na pravé ruce, rezavým plnovousem a umělým šilhavým okem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje