Smarfín

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Tento smarfín nadobro odchází z kožedělných polygonů na Orbotoši. Z jeho výrazu je vidět, že odsud odchází rád.
(Coraabia Artist: Nicolas Collings)

Rasa: Smarfín

Domovský svět: Orbotoš

Éra: okolo -40 000 Tu - současnost


Tyto prastaré, plaché bytosti dlouhou dobu obývaly zalesněné náhorní plošiny Orbotoše, dokud je zde neobjevili prospektoři rozvíjejícího se orbotošského exportního průmyslu. Zjistili, že smarfíni mají neuvěřitelně jemnou motoriku prstů a také jsou odolní i vůči tomu nejodpornějšímu zápachu. Tyto dvě "výhody" smarfíny navždy odloučily od dřívějšího poklidného života - celé osady po dobrém nebo po zlém skončily v orbotošských kožedělných polygonech. Jediný smarfín dokázal za směnu ušít šest kompletních bojových oděvů včetně bot, což neuvěřitelně zvedlo produkci. Kombinace nezdravého prostředí a extrémních pracovních podmínek zároveň dramaticky zvyšovala jejich úmrtnost.

Smarfíni jsou kompletně imunní vůči jakémukoliv agresivnímu zápachu včetně marrdackého čpavku nebo vodičky BukH. Některé vonné esence a parfémy ale naopak dramaticky vyleptávají jejich vnitřní slezinu. V kožedělném průmyslu bylo vždy ostatním pracujícím zakázáno používat při výkonu povolání jakékoliv deodoranty či ústní vody.

V současném rozvinutém světě Orbotoše smarfíny postupně u pracovních linek nahradily šicí multi-soupravy. Prakticky celá komunita se časem vrátila zpět do svých zalesněných rodišť. Říká se, že se jejich počty snížily na 2-3% z původního společenství smarfínů, které zde před tisíci Tu žilo.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje