Thoruuk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Thoruukův tělní vak se nachází pouze v podkoží horní poloviny těla. Prvním hoptarským prospektorům jeho groteskní vzhled v bobtnavém stavu přišel velice zábavný. Ovšem jen do okamžiku, než začal thoruuk chrlit.
(Coraabia Artist: Elisaveta Petrova)

Rasa: Ruuk

Domovský svět: Hoptar II

Éra:  ? - 3995 Tu


Annory také nazývaný umpao (bobtnavec). Exotikou překypující dvousvětí Hoptaru bylo Annory objeveno teprve nedávno, jedná se o jeden z druhově nejbohatších biotopů Xenozóny. Do té doby planeta vlastně ani neměla název, nebyla osídlena žádnou rozvinutou kulturou. Místní thoruuk brzy u xenologů způsobil senzaci - vývojově se jedná o slepou hoptarskou větev, odlesk prastarého dravce dávnověku, kterého věky izolace uzpůsobily k nepoznání. Thoruuk požírá minerály a těmi živí xenoparazity ve svém nitru. Ti vylučují směs, která thoruuka dráždí a přivádí jej do tzv. bobtnavého běsu - tvor je tak v případě ohrožení schopen v okamžiku několikanásobně navýšit objem svého tělního vaku a za hlasitého syčení z trubic chrlit smrtící směsice chemikálií do všech stran.

Thoruuk byl díky unikátním podmínkám panujícím v hoptarském ekosystému zcela nevhodný pro jakékoliv přešlechtění. Jelikož tento nevypočitatelný tvor často napadal prospektory, kteří na Hoptaru II na sklonku čtvrtého tisíciletí odhalili rozsáhlá ložiska triburotenu, Annor nařídil vypálení draselných polí i s centrálními líhněmi xenoparazitů. To vedlo k thoruukově postupnému vyhynutí.

Když se členové xenistického syndikátu U-mong dozvěděli, co se annorská vláda chystá spáchat, ilegálně přistáli na Hoptaru II a několik kusů potají převezli na CuCaan. Jelikož ale nedokáže přežít bez pomoci mimo svůj domovský svět, thoruuk i po staletích tiše čeká v u-mongských podzemních hibernačních nádržích na svou příležitost k návratu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje