Čimaka

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Z annorské přírody má leckdo oči navrch hlavy. Někdy se to opravdu vyplatí.
(Coraabia Artist: Nicolas Collings)

Rasa: Čimaka

Domovský svět: Annor

Éra: -30 000 Tu - současnost


Takzvaní Vzdušní běžci jsou kmenem lovců, který obývá hluboké džungle Annoru. Žijí téměř výhradně v korunách gigantických stromů Mabba-ri dosahujících výšky sta metrů a v ojedinělých případech i více. Čimakové mají vynikající zrak a nesmírně pevné kosti uložené v elastické tkáni, čehož využívají při lovu, kdy se z výšky několika desítek metrů vrhají z větví k zemi a vyhlédnuté kořisti silou nárazu některého ze svých mnoha tělních parohů přerazí páteř. K výživě potřebují obrovské množství vápníku, který získávají přípravou hutných pokrmů z ulovených ruuků. Maso je pro ně druhořadým produktem a mnohdy poslouží jen jako návnada kořisti. Jako doplněk stravy čimakům zcela dostačuje sběr drobných plodů a na vitaminy bohatý nektar z květů Yps.

Staří a nemocní jedinci se slabými kostmi jsou rituálně shazováni z korun nejvyšších stromů. Vzhledem ke krátkému a intenzivnímu životu čimaků k tomu dochází natolik často, že se na kmenech Mabba-ri dokonce vyvinula obří houba specializovaná na zachytávání tohoto vděčného zdroje živin. Zdraví jedinci její průsvitná vlákna snadno prorazí údery svých parohů.

Během let se řada tvorů dokázala hrozbě vzdušných útoků přizpůsobit. Jistý druh ještírkovce za sebou například táhne pestrobarevný ocas, kterým odvádí pozornost od trupu. Je pevný jako kámen a pokud si ho z vrchu vyhlédne nějaký čimaka, odnese si přinejmenším silný otřes. Oproti tomu hbité guamango má pět temenných očí, kterými nebezpečí včas zpozoruje a čimakovi uhne.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje