Čugomak

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Čugomak by ASela.jpg
Čugomak - legendární postava c'orských polygonů. Okolo jeho osudu vznikaly městské mýty i zpívané písně, jež dodnes patří k místnímu barvitému folklóru.
(Coraabia Artist: ASela)

Rasa: Orbo

Domovský svět: Orbotoš

Éra: 4114 Tu - 4174 Tu


Nechvalně proslulý xeňan, který za svůj život na Coraabu otrávil svými "pokrmy" nesčetné množství tvorů. Čugomak byl dlouhé roky prakticky k nepolapení - před silami zákona často prchal pomocí vybudované soustavy lanoví a žebříků či skvěle kamuflovanými otvory v dálničních polygonech, na kterých nabízel své zboží. Čugomakova podobizna s podrobnými informacemi nechyběla v žádném turistickém průvodci po C'Oře - úřady tak chtěly docílit toho, aby si od nebezpečného Orba nikdo nic nekupoval. Odpůrci těchto opatření tvrdí, že se měl někdo raději zaměřit na jeho polapení a předvedení spravedlnosti, protože tajemnému Orbovi se vždy podařilo před silami zákona zmizet.

Čugomak nenakupoval orbotošské ještěrky u překupníků, jako to dělala většina jeho kolegů - on kradl jejich mršiny přímo z kontejnerů blízké kafilérie. Nikdy se neostýchal z nich připravené pokrmy - a to včetně legendární polévky, vychucené svařenými pneumatikami - prodávat kolemjedoucím občanům.

Čugomakova obratnost při pohybu mezi obřími pylonovými konstrukcemi brala dech, ale také zřejmě přispěla k jeho záhadnému zmizení. Až po letech byly při rutinní výměně gelových obvodů u paty polygonu 14|92 nalezeny čísi ostatky - Čugomak se pravděpodobně při jedné ze svých vzdušných eskapád zřítil dolů. Za své činy tak nebyl nikdy potrestán.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje