Keporuuk
Rasa: Ruuk
Domovský svět: Ymef
Éra: ? - současnost
Na Annoru přezdívaný také OmmoKora (vousaté tlamy). Ymef se stal v posledních staletích tradičním místem nájezdů ziskuchtivých Annorů, kteří ruuky svážejí z celé Xenozóny a dál je přeprodávají zákazníkům po celé Coraabii. Keporuuk není výjimkou, ale na rozdíl od ostatních ruuků je díky intenzivnímu lovu ve svých původních biotopech na pokraji vyhynutí. Jeho systém rozmnožování je totiž náročnější než je u jiných druhů obvyklé - pro účinné fungování jeho organismu je zapotřebí symbiózy tří čerstvě vylíhnutých jedinců, z nichž každý plní z hlediska životních funkcí odlišnou roli. V každém vrhu tak zbyde několik nekompatibilních kusů, kterými je třeba nakrmit zbylá mláďata. Vědci tento atypický životní cyklus dodnes nedokázali zcela objasnit.
Keporuuk je kanibal, dorůstající úctyhodné výšky tří až čtyř metrů. U neznalých tvorů vzbuzuje až posvátnou hrůzu, jelikož jsou jeho skřeky (vyluzované výhradně zadní hlavou) slyšet na dlouhé kilometry daleko. Keporuuci jsou výbušní a nevypočitatelní tvorové, své oběti ovšem nepožírají. Pro keporuuka je jakékoliv maso, které nepochází z jeho vrhu, smrtelně jedovaté.
Annorští xenoinženýři zašli ve snaze zušlechtit plemeno keporuuka do bizarních extrémů. Ve slavné rezervaci Al-bepai tak můžete vidět stádo pětihlavých, pár šestihlavých a dokonce jeden sedmihlavý exponát. Návštěvníci už ale netuší, že strava musí být těmto zdegenerovaným chudákům podávána nitrožilně a že se místní keporuuci dožívají zhruba třetiny obvyklého věku.