Coraabia

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A

Coraabia je souhrnné označení pro známý multivesmír (coraabsky minthokarr) tak, jak jej vnímají obyvatelé Coraabu.

Kosmopolité okolní multivesmír nazývají Agoa. Annoři jej přezdívají Enno. V prastarém jazyce Zombů byla Coraabia označovaná jako Oraai.

Coraabia se skládá z několika velkých oblastí, jež jsou dále rozdrobené do menších regionů, hvězdných soustav a civilizací.


Oblasti Coraabie


Když Coraabian mluví o Coraabii, má tím na mysli veškerý okolní prostor, který zná a umí si představit. Pojem tak zahrnuje domovskou planetu, všechny dosud objevené světy i veškerá zákoutí multivesmíru, jež byly dosud objevené místními vyspělými civilizacemi.

Označení "Coraabian" se ale užívá pouze v souvislosti s občany Coraabu. Pro obyvatele širé Coraabie se užívá jednoduché cizinec (cor. hokkar) nebo hanlivější xeňák (cor. kheero).

Jednotlivé oblasti Coraabie se dramaticky liší svou hustotou osídlení a též technologickou i kulturní vyspělostí. Paradoxem je, že centrální oblasti patří k nejméně rozvinutým a samotné těžiště pokroku se odehrává v okrajových oblastech, především pak na hranicích Iontachoru a Agoadanu a též v Qawacce, Xenozóně či Ul-che.

Světy Coraabie

Roztříděné podle oblastí

Cor'Og


Iontachor


Xenozóna


Exozóna


Ul-che


Qawakka


Mlhoviny I-Lluwe


Agoadan


Nuell

Huun

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje