Blunn

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Armo Blunn, celým jménem Blunnarh To'Reko, je zakladatelem proslulé zločinecké operace Blupan, která i přes opakované snahy o její likvidaci na Coraabu působí dodnes.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4054 Tu - 4117 Tu


Blunn vyrůstá v ortodoxní talské rodině plné vynucovaných tradic a násilného vykrmování. Ve snaze uniknout železnému sevření konvencí se uchyluje k armádě. Zpočátku slouží u jednotek vigilionů, jenže ctižádost vede Blunna výš a díky rodinným konexím se mu otevírají dveře do InSboru. Dalším logickým krokem v kariéře se stává pozice arma, ta se ovšem zdá být konvenčními způsoby nedosažitelná. Proto Blunn zakládá organizaci Blupan, s jejíž pomocí aspiruje na post velitele pozemních složek interplanetární obrany. Trvá několik Tu, než vydírání, fingované přepady a falešná obvinění rozšiřovaná členy Blupanu zabezpečí Blunnovi silnější pozici v hierarchii armádního velení. Coby armo se Blunn uchytí v kruzích blízkých samotnému intergalaktikovi Hermesovi.

Blupan se samovolně rozrůstá v obrovský zločinecký konglomerát, jehož chapadla sahají od hazardu, překupnictví a drog až po vraždy. Přespříliš dobře informovaní členové Blupanu získávají navrch nejen nad policií, ale i nad samotným InSborem. Napojení na vlivného arma se však neutají stejně snadno jako jeho prazvláštní milostné praktiky. Tak se Blunn v 4116 Tu ocitá ve vyšetřovací cele hluboko pod Naddou.

Osoba, která je o Tu později prohlášena za mrtvou, vyšetřovatelům odhaluje nečekané tajemství. Málokdo věděl, že armo Blunn - tajný a obávaný vůdce Blupanu - byl ve skutečnosti ženou. Blunn trpěla extrémní antipatií k vlastnímu pohlaví a po celý život patologicky trvala na oslovování ""Pane"". Avšak operaci, jež by jeho/jejímu životu dala nový rozměr, se díky chorobnému strachu z felčarů nikdy neodvážil/a podstoupit."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje