Hermes

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Hermes - Intergalaktik, pro některé také bezskrupulózní arcipadouch. Bohužel též zřejmě nejvlivnější Coraabian dnešní doby.
(Coraabia Artist: Manuel Augusto Dischinger Moura)

Rasa: Searth

Domovský svět: Searth

Éra: ? - současnost


V očích širokých mas je Hermes bezesporu nejvýznamnější veřejnou postavou moderní historie Coraabu. Pro jiné je tento nejvlivnější coraabský "xeňák" ztělesněním prospěchářství, korupce a vlastizrady. Hermes po bezmála celé jedno století vede InSbor - lépe řečeno: on je InSborem, neboť tento armádní moloch kdysi spoluzakládal a má jej v doživotní vedoucí funkci na starosti. Hermes je de facto velitelem vojenských sil stejně jako vrchním politickým diplomatem Coraabu. Opozice, tvořená především z řad neživých, argumentuje tím, že je velice nebezpečné koncentrovat takovou moc do rukou jediného tvora, který ještě k tomu nepochází z jejich rodného světa.

O Hermesově příletu na Coraab a jeho působení před 3900 Tu jednoduše neexistují žádné zprávy. Alarmující skutečností také je, že Hermes je v současném stavu neodvolatelný. Jako kandidáta jej jednohlasně navrhl Kruhový sněm, kterému Hermes po mnoho dekád předsedal. Na první dojem Hermes okouzlí svou nonšalantní zdvořilostí. Odpůrci jej však označují za geniálního mistra přetvářky a úskoků.

Dobře utajené zdroje informovaly Nejvyššího skelethora Onmoma o tom, že Hermes na vlastní pěst úzce spolupracuje s některými ligany. Podle některých konspiračních teorií Hermes prý dokonce ani není příslušníkem rasy Searth - jde o Nu'Baela, který chce svými intrikami postupně ovládnout celý Coraab. InSbor tuto domněnku odsoudil jako urážlivé šíření lživých informací.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje