Vigilion

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: 4180 Tu - současnost


Pojem vigil (stojan) si Talové přinesli s sebou na Coraab již ze svých pradávných domovin. Údajně se jím označovali příslušníci významných rodů, kteří nebyli určeni k dědění správy majetku a namísto toho se obětovali celoživotní vojenské službě. Vigilové tvořili elitní vojenskou jednotku, které v souladu s rodovou hierarchií velel nejváženější příslušník a to bez ohledu na věk. Na Coraabu však tradice jednotek vigilů postupně vymizela. Po událostech v 4179 Tu pak v moderních coraabských dějinnách dochází k založení jednotky Vigilion, jejíž označení je symbolickou parafrází původního názvu. Noví vigilioni již netvoří samostnatnou jednotku, jde o elitní individuály, jež tvoří nedílnou součást úderných sil standartních pozemních jednotek I.C.A.

Projekt Vigilion kdysi vzešel z hlav talských armů, intergalaktik Hermes je však od samotného počátku nesnášel - vigiliony považoval za ztrátové, staromódní a neefektivní. Později však zjistil, že přítomnost vigilionů na některých klíčových pozemních misích přitahuje mimořádnou pozornost tradicionalisticky orientovaných médií. Z vigilionů se tak postupně stávají výstavní kousky laciného patriotismu.

Prestižní pozice vigiliona zaručuje významná privilegia v oblasti ubytování, stravy i výstroje, proto se s ní její držitelé loučí jen obtížně. Na velení I.C.A. běžně dochází k padělání povolávacích logů, na základě kterých přestárlí vigilioni předstírají bojovou činnost a na bojiště namísto sebe posílají dvojníky, umělou inteligenci či některé ze svých podplacených podřízených.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje