Abha-cu

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Abha-cu jsou jedněmi z nejzdatnějších humanoidních stromolezců vůbec. Dendropole totiž staví až v třísetmetrové výšce.
(Coraabia Artist: Mark MarkT)

Rasa: Bchai

Domovský svět: Annor

Éra: ? - současnost


Bchaiové jsou na Annoru vzácným etnikem, obývajícím nejzazší oblasti Bel-nnorského velechaalku. Živí se lovem menších ruuků, početnější velkorodiny staví v korunách stromů rozsáhlé dendropole. Čtyřrucí xeňané mají unikátní schopnost využít sluneční paprsky k bleskurychlé regeneraci pokožky. Její kvalitu udržují pomocí výživných tetování s vysokým obsahem meta-lišejníku, která si nanášejí na většinu povrchu těla. Bchaiové jsou vyhlášenými pletaři sítí a klecí, jejich výrobky se na annorských trzích skvěle prodávají. Díky dvěma párům paží také výborně šplhají, což je v životě, stráveném v závratných výškách, zcela nezbytné. Status abha-cu pak obdrží pouze ti nejlepší stromolezci, jež mají tu čest střežit bchaiskou dendropoli před jakoukoliv případnou hrozbou.

Abha-cu nesmí být během své zodpovědné hlídky spatřen jiným abha-cuem - tento fakt se bere jako hluboká společenská potupa. Jelikož si bchaiští elitní lezci dávají na toto faux pas dobrý pozor, každý abha-cu postupně nabývá dojmu, že vykonává svou posvátnou službu zcela sám. Zároveň tak nikdy nebylo možné určit jejich přesné počty - žijí totiž v naprosté izolaci.

Abha-cu se musí naučit předem odhadnout přicházející smrt a stihnout se dostat do své skrýše, aby mohl nikým nespatřen zetlít v maskované dutině stromu. Bchaiská liturgie totiž říká, že uvidí-li někdy některý z bchaiů mrtvého abha-cua, značí to brzký konec světa. Každý, kdo je zvolen abha-cuem a opustí komunitu, je po deseti deštích slavnostně označen za velebného ducha.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje