Agroruuk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Agroruuk prý podle logů očitých svědků nesnesitelně páchne. Tento nevábný odér má na svědomí látka zvaná mmasazi.
(Coraabia Artist: David Melvin)

Rasa: Ruuk

Domovský svět: Forneek

Éra: ? - současnost


Známý též jako anna-pam (dvojsaur). Agroruuk je obávaným a svrchovaným vládcem forneecké fauny. Dosahuje úctyhodné výšky až patnácti metrů. Jde o neúnavného predátora živícího se výhradně jinými ruuky. Jeho bio-silikonem potažená pokožka odolá silným nárazům, ohni i většině kyselin. Agroruuka lze zabít jedině vysoce průraznými zbraněmi či koordinovaným vzdušným úderem. Jelikož je Forneek oblíbenou destinací annorské smetánky, pořádají se na něm pravidelně tzv. annapammui, tedy hromadné lovy, při kterých jsou dvojsauři mnohdy celé dny naháněni eskadrami po zuby ozbrojených aristokratů. Tento impozantní titán xeňanského světa je tak bohužel v posledních staletích spíše pasován do role spektakulární adrenalinové atrakce zbohatlíků.

Agroruuk se živí především divokými sairuuky, je schopen jich pozřít až deset denně. Jeho lovecká strategie je jasná - mohutným odrazem skočit do jejich hnízdiště, vyděšené ruuky podupat a co nejvíce jich smrtelně zranit do stran útočícími hlavami. Krátce na to může začít hostina. Agroruuk je jedním z mála známých tvorů v Xenozóně, který je schopen maso sairuuka strávit.

Obě agroruukovy hlavy spolu telepaticky komunikují pomocí hlavových prstenců, které tvoří cosi jako „bio-vysílače“. Dvojsaur je tak schopen dokonale koordinovat obě poloviny těla. Jsou prokázány i případy, kdy spolu takto komunikovalo více agroruuků zároveň. Annorští vědci dokonce zkusili experimentálně implantovat jednu hlavu do jiného těla - spojení opět fungovalo.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje