Annorid

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Annoridé shánějí svá vylepšení výhradně na sub-netu. Částka za jejich dovoz na Annor je mnohdy až trojnásobná oproti ceně samotného vybavení.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Annor

Domovský svět: Annor

Éra: 720 Tu - současnost


Když v 720 Tu krutý a zbabělý Annh Re-Nu jen o vlásek unikne smrti z rukou atentátníka, ustaví ze svých nejbližších královskou gardu annoridů. Ačkoliv Re-Nu o 3 Tu později zahyne při jiném, lépe naplánovaném atentátu, tradice přetrvává. Z annoridů se postupně stává mnohem víc, než jen Annhova osobní garda. Jsou jeho pravou rukou a vykonají jakýkoliv rozkaz, nehledě na morální důsledky. Annoridé jsou vykonavateli vyvrácení klanu Bruuanno v 815 Tu, vyvraždění kmene At-Un v 1523 Tu, krvavého potlačení Povstání pěti v 2002 Tu a masakru Nnorií v 2320 Tu. Traduje se, že říše by ani přes všechny vnitřní a vnější problémy, kterými v 2384 Tu trpěla, nepadla, nebýt zrady annoridů, kteří přivedli baiánské vrahy přímo do komnat posledního Annha a jeho rodiny.

Annoridé s sebou přinášejí značnou kontroverzi. Jsou vnímáni jako symbol udržení řádu, ale také jako nástroj totalitní moci. Zřízení a jmenování annoridů je proto vždy závislé od toho, jak chce aktuální vláda působit. V chaotických dobách, kdy populace volá po silné vládě, která zavede pořádek, annoridé dodávají obyvatelstvu klid. V klidných dobách jsou pak rozpuštěni, protože vzbuzují obavy z porušování práv.

Annoři se obvykle vyhýbají kybernetickým implantátům, jakákoliv robotizace jim totiž připomíná Kováky, kteří v 542 Tu přiletěli na planetu a vyvrátili jejich velkolepou říši Tanga-li. Annoridé jsou však výjimkou - protože jsou tak jako tak vnímáni jako nástroj diktatury, připodobnění k obávaným nepřátelům paradoxně legitimizuje jejich pozici. Gardisté proto svá těla ochotně kyborgizují.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje