Argylla

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4247 Tu - současnost


Coby dcera bohatého výrobce syntetických diamantů se Argylla nemusí starat o vlastní obživu. Na rozdíl od svých vrstevníků, kteří by nejraději rozhýřili majetek svých rodičů po večírcích, Argylla nalézá oblibu v intenzivním studiu exotických disciplín. Na talské univerzitě Pthral si zvolí menšinový obor xenosociologie a xenozoologie, postgraduálně pak publikuje teoretické vědecké studie, čímž si vyslouží shovívavé uznání představitelů univerzity. Bylo však jasné, že skutečného uznání dosáhne až skutečným výzkumem v terénu. Proto Argylla přesvědčí otce k mohutné finanční injekci, jež jí zajišťuje účast v expedici na Hoptar I. Zde se podílí na výzkumu společenského a polointeligentního druhu multiruuka, na kterém postaví svou životní kariéru.

Informace o této výpravě, včetně zajímavého objevu nového ruuka, by dozajista zapadly, nebýt překvapivého zjištění Argylly o svém těhotenství. Navzdory nesouhlasu kolegů se rozhodne své dítě vychovávat v komunitě těchto přátelských ruuků. Toto jednání v konzervativním Pthralu zprvu vzbudí pobouření, ovšem doktorka neustoupí a její reality show zvaná Hoptaruuk se stává hitem.

Když zájem a tok sponzorských financí opadne, xenokatedra projekt v tichosti ukončí, aniž by se kdokoli dozvěděl o těžkých následcích na vývoji nebohého dítěte. Zapomene se i na samotnou doktorku, která svůj ústup z výsluní nese jen těžce. Na Coraabu se po čase šíří báchorky o tom, že se Argylla nadále věnuje výcviku multiruuků, aby později pod vedením jejího syna ovládli Hoptar I.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje