Azura

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Jeden z historiků hlásal, že má nezvratný důkaz o existenci Azur. V předvečer sub-konference však náhle zmizel a spolu s ním, zdá se, i onen tolik potřebný důkaz.
(Coraabia Artist: Pascal Blanché)

Rasa: mýtický tvor

Domovský svět: Coraab

Éra: Svrchní Skládka


Daleké Náhorní plošiny Kazaaru odjakživa podněcovaly představivost badatelů i snílků – zdejší unikátní přírodní podmínky, které údajně zůstaly nezměněné už od dávného příletu Skládkařů na Coraab (jde o jeden ze vzácných biotopů, nezasažených Skládkou), daly v průběhu dějin za vznik mnoha skutečným i ryze vybájeným tvorům. Azury pravděpodobně patří do té druhé skupiny – jejich existenci se nikdy nepodařilo prokázat, zmiňuje se o nich sice několik dobových pramenů, ale nikdo dosud nenalezl hmatatelný důkaz, že by kdy nedostupný a odlehlý Kazaar obývaly inteligentní formy života. Azury bývají popisovány jako čtyřruké kněžky-válečnice, fanaticky uctívající posvátnou biomasu Chog-th. Přisuzuje se jim též tvorba legendárního Dómu Sloupů.

Azury prý byly v boji velmi nebezpečným protivníkem – dokázaly bojovat hned čtyřmi sečnými zbraněmi najednou, s jejichž pomocí zasypávaly útočníka přívalem úderů, které se jen velmi obtížně blokovaly. Přemoženého protivníka poté rozsekaly na kousky a nakrmily jím biomasu, která s každým dalším zabitým rostla a sílila.

Jedna teorie tvrdí, že Azury v závěru vyhubila sama biomasa Chog-th, která přerostla kněžkám díky bezuzdnému vykrmování přes hlavy. Pátrání xenoarcheologů v údajných troskách Dómu Sloupů v 3940 Tu vyústila v nález dvou koster, které údajně disponovaly více páry končetin. Na další výzkum v odlehlých kazaarských planinách ale v dnešní době chybí potřebné finance.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje