Bažag

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: fiktivní postava

Domovský svět: Coraab

Éra: 4144 Tu - současnost


Zábavný sub-seriál nazývaný Patálie bláťáka Bažaga je jedním z nejdéle vysílaných seriálů na Coraabu. Ač byla tato drsná satira primárně určena pro dospělé, Bažag se stal oblíbenou postavičkou především pro těžařské výrostky. Výraz blátit jako Bažag se stal evergreenem pro celé talské generace. Sám Bažag je v seriálu představován jako věčný vztekloun a ethanolik, kterému se nic nedaří. Většina zápletek se točí okolo toho, že si nedokáže sehnat partnerku, která by se blátila životem společně s ním. Postupně tak v hluboké frustraci požírá své přátele, které mu scenáristé neustále připisují do zásoby. Většina dílů vrcholí tím, že Bažag uprchne z civilizace zpět do bažin, aby nabral druhý dech a spřádal plány pro další epizodu. Těch bylo odvysíláno již více než 4500.

Postava Bažaga je i v dnešní době prezentována skutečnými herci - v bláťákově kůži se jich zatím vystřídalo osm. Nejznámějším z nich je bezpochyby známý komik Grom-Paj, který Bažagovi dodal charakteristické skřípání zubů. Seriál je dnes natolik kultovní, že se honorář za jednu epizodu v průběhu času zpadesátinásobil. I to je důvod, proč můžou Bažagovy patálie jednoho dne skončit.

Bažag je zobrazován na stovkách propagačních předmětů. Seriál je velice oblíbený i na Traxolu, postavička se mimo jiné objevila v náborovém vi-logu InSboru či v reklamě na frutokoktejl od Gamma-Boče. Slavný režisér Tach Džuk dokonce přemýšlel o natočení xenoporna s Bažagem pod názvem Senza bláťák, co točí bičíkem. Na patřičnou licenci ovšem nikdy nedokázal sehnat peníze.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje