Birrdyn

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Nedívejte se jí do očí - pokud tedy nechcete okusit sílu její kloaky. - Emoto
(Coraabia Artist: Stephen Mabee)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4222 Tu - současnost


Birrdyn Emrysh nastoupila k S.V.N.Z. (Společnost pro Vyšetřování Nadcentropolitních Záležitostí) coby mladá ambiciózní ornitofelka vyškolená ve zcela nové metodě policejní práce. Díky speciálnímu postroji se Birrdyn dokáže vystřelit do výšky mnoha desítek metrů a poté plachtěním nebo volným pádem zasáhnout vytipované cíle ze vzduchu. Její specializací je eskortní zatýkání provinilců s diplomatickou imunitou, kteří mají tendenci ukrývat se za zdmi dobře střežených ambasád.

Během nedávné tragické havárie obřího tankeru s hmotou Chaalk v Sektoru 11 byla Birrdyn osobně pověřena vyproštěním mocného annorského chaalkobarona z trosek lodi. Přestože se jí velmože podařilo evakuovat jen s velkými obtížemi, místo vděku ji ještě dvakrát donutil k návratu do hořícího pekla - jednou pro obchodní doklady, podruhé pro zdobnou křemíkovou brož.

Podle dohadů některých nu-bloggerů si mladá policistka stylizovaným kostýmem kompenzuje komplex z dětství, kdy se její mladší bratr zadávil opeřeným ptakovakem. Poté, co tyto spekulace otiskl plátek Provinční šrámy, obdržel šéfredaktor do redakce puch-bombu v krabici od ptakovačího zobu.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje