Emoto

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Emoto se ve volném čase snaží dostat mládež z ulic pořádáním sportovních a znalostních soutěží. Děti se rády účastní a Emota každý konec Světla vyhlížejí. Hlavní výhrou je krátká projížďka na Nixxi - jediném nwa'irovi na celém Coraabu.
(Coraabia Artist: Edgar Cardona)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4240 Tu - současnost


Emotův bohatý otec často podniká obchodní cesty po světech Xenozóny a jednoho dne vezme svého syna s sebou. Vyrážejí na Khalfass, kde jim místní domorodci ukáží těžký porod osamělé samice vzácného nwa'ira. Protože se mladík do zachráněného mláděte na první pohled zamiluje, otec domorodce uplatí, aby Emota přijali za nwa'irského adepta. Emoto se zvířetem naváže určitý druh spojení, jež přenáší některé schopnosti nwa'ira na svého jezdce. Jakmile Nixxi (jak jej Emoto pojmenuje) přestane pojídat mateřský rosol, vrací se společně na Coraab. Emoto se v dospělosti rozhodne pro studium na c'orské policejní akademii. Na důkaz příkladných coraabsko-khalfasských vztahů je pak mladý kop ke své jednotce přidělen i se svým exotickým zvířetem.

Spolužáci Emota brzy osočí z protekcionismu, nejvíce je mezi nimi slyšet subtilní težařská dívka Smujaka. Od první chvíle si vyloženě lezou na nervy, avšak vzájemné soupeření a předvádění se je brzy vytáhne mezi nejlepší studenty ročníku. Při roční stáži se předvedou jako skvělý tým a Smujaka, která se prosadí v 3-LAMAE, za Emota později ztratí slovo a ten se stane jejím sektorovým kolegou.

Emoto si rychle získává oblibu obyvatel centropole, jelikož dokáže předjímat problémy dříve, než se vůbec stanou. Brázdí ulice na Nixxiho hřbetu, který působí dostatečně hrozivě na to, aby pouhou svou přítomností zjednal pořádek. Jednoho dne jej však smrtelně zraní rozzuřený miiwortský radikál. V poslední chvíli pak zasahuje Emotův otec, který uhradí nákladnou léčbu, čímž nebohého nwai'ra zachrání.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje