Blomok

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: mýtický tvor

Domovský svět: Annor

Éra: ?


Blomok je hlavním hrdinou legendy ""O obru Blomokovi a zrádném Bei Šámovi"". V ní se praví, že Blomok byl obrovitý Annor, který žil v dávno ztraceném městě Or-Tagrasu nacházejícím se na území dnešní L'packé džungle. Byl velkým válečníkem, ochráncem svého lidu, milujícím otcem desítek ratolestí. Blomok postupně odvrátil všechny nájezdy okolních kmenů, které si dělaly zálusk na bájné poklady města Or-Tagras. Když však viděl v bitvě umírat víc a víc slovutných válečníků, začal se bát, že jej nakonec potká stejný osud. Jeho touha po nesmrtelnosti se postupně stává posedlostí. Když jednoho chladného večera do jeho obydlí vstoupil starý černooký léčitel Bei Šám, který tvrdil, že je pouhý krok od objevení elixíru života, Blomok mu s radostí uvěřil.

Po pár dnech Bei Šám oznámil Blomokovi, že elixír mládí dokončil. Blomok na nic nečekal a podanou tekutinu vypil. Ve skutečnosti se však jednalo o petrifikační lektvar - černooký léčitel nebyl nikdo jiný než vládce sousedního města. Zatímco se po nesmrtelnosti bažící obr Blomok postupně měnil ve skálu, obrovská armáda Černých Očí na signál udeřila a Or-Tagras prakticky srovnala se zemí.

V 3053 Tu se rozhodl mladý xenoarcheolog Ro-Tuan dokázat, že mýtický obr opravdu existoval. Deset let bádal v džungli L'Pak, až nakonec přišel se senzačním objevem. Našel rozvaliny města, jehož půdorys odpovídal údajům o Or-Tagrasu uvedeným v legendě. Bohužel se později ukázalo, že rozvaliny byly podvrh. Ro-Tuan totiž oněch deset let trosky nesmrtelného města nehledal, ale stavěl.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje