Bluttus

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Bluttus - obsedantní experimentátor s destruktivními sklony.
(Coraabia Artist: Daniel Špaček)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: 4177 Tu - současnost


Neživý a podle všech měřítek šílený vědec Bluttus se vždy rád honosil doktorským titulem, který ale ve skutečnosti nikdy nezískal. Zpočátku prováděl pochybné genetické pokusy sám na sobě, později si pro tyto potřeby sehnal důvěřivého asistenta Snarga. Dlouho se živil nereálnou představou, že jednoho dne bude uznávaným odborníkem, univerzitní komise se mu ale vždy vysmály. Jednoho dne už neunesl ponížení a způsobil ve Sektoru 10 bakteriologickou katastrofu, po které se průměrné IQ populace široko daleko dočasně snížilo až o pětinu. Po této události už se musel Bluttus definitivně stáhnout do ilegality. Nakonec si zřídil tajnou podzemní laboratoř, kde dodnes nerušeně pracuje na svých zrůdných experimentech.

Zneuznaný vědec proslul také jako ilegální chirurg, který se neštítil žádného zákroku. Když za ním po těžké nehodě přišel znetvořený muž nyní známý jako Eezar Kott, neváhal unést pouličního mima a našít zmrzačenému klientovi jeho obličej. Ve svém volném čase se Bluttus živil jako preparátor domácích mazlíčků.

Bluttus se svými výtvory celkem devětkrát snažil ohromit přijímací komisi coraabské Orbitální univerzity, což se mu ovšem nikdy nepovedlo tak, jak zamýšlel. Navždy se zapsal například neúspěšným pokusem s bio-kyselinou 9-KUUL, která kromě dvou členů přijímací komise rozpustila podlahu v sedmi podlažích univerzity.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje