Booma

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Boomové dokázali přežít všechny ekonomické i společenské krize díky umně skryté spolupráci. Šifrovaným dohadováním cen, doporučováním zákazníků a diskreditováním konkurence pak s oblibou vytvářejí lokální monopoly.
(Coraabia Artist: Alex Ruiz)

Rasa: Soop

Domovský svět: WaalkWak

Éra: okolo -2000 Tu - současnost


Historie wackého etnika Booma začala ještě dávno před kolonizací Waalku. Jednalo se o zámožnou skupinu kupců, která na základě tzv. slané dohody založila cech jako záštitu pro své obchodní aktivity. To postupně vedlo k omezení či zániku konkurence v mnoha sférách jejich činnosti. Kasta Booma nakonec pronikla i do vlády, kde získala monopol na ekonomické poradenství. Tehdy její moc a bohatství dosáhly vrcholu. Boomové se podílí na financování kolonizace Waalku, stojí za mohutnými investicemi do centralizovaného systému vědy a výzkumu, jež definovaly dnešní vyspělou společnost. Růst vzdělání a automatizace rozhodovacích procesů jim však bere "dobré proudy", kasta zažívá vnitřní rozkoly a nakonec se i rozpadá. Páteř kasty pak definitivně láme třetí tektonik v 2403 Tu.

Ačkoli je tektonikem kasta oficiálně zakázána, několik jedinců se i nadále tvrdohlavě tituluje Booma. Tito rebelanti překvapivě vytrvají a ve svých rodech zachovají odkaz zašlé slávy Boomů. K zákazníkům se chovají velmi arogantně, tedy jakoby to měla být čest, koupit něco přímo od nich. Obvykle to zákazníky jen odradí, ale najdou se i tací, co nadutost považují za projev moci.

Žádný Booma se nikdy nesmířil s koncem své kasty. Rod vedený ctižádostivým Ekqqqokem založil společnost Qikkkku, jež sponzoruje zakládání kolonií na rozvojových světech. Kolonisté splácí po desítky oběhů startovní úvěr a navíc se stávají výhradním obchodním teritoriem společnosti Qikkku a přidružených Boomů. Ekqqqok se pak s oblibou nechává obchodními partnery titulovat jako Qi-Booma.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje