Tektonik

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Technologicky zaměření tektonici si potrpí na množství vylepšení, vedoucích mnohdy až k jejich úplné kyborgizaci.
(Coraabia Artist: Jason Walsh)

Rasa: nejčastěji Wak

Domovský svět: WaalkWak

Éra: první tektonik zvolen 2335 Tu


Na vzdáleném WaalkWaku původně vznikl titul tektonik coby poradce vládnoucí kasty Wak Waalků, časem to ale tektonici dotáhli na svébytné a pro mnohé dosti nečitelné mocenské uskupení. Tektonik je v čele svého aparátu na rozdíl od Waalků po většinu času jeden a v obdobích války naopak rozšiřuje své stavy, jak je třeba více a více zapojovat armádní složky nejrůznějších zaměření. Naštěstí WaalkWak v historii vstupoval do války jen velice zřídkakdy a tak nebylo více tektoniků zapotřebí. V široké společnosti se tito militarističtí mocipáni netěší příliš veliké oblibě – post až příliš často obsazují vlivní proarmádní lobbisté. Obzvláště spekulativním krokem bylo vpuštění polovojenských kyberenů do obranných struktur či obnovení výroby termonukleárních zbraní.

Podle zákona z 2405 Tu má resort tektoniků automatický nárok na 1% z veškeré těžby bimetanu na obou světech, čímž si vytvářejí rezervní fond pro období válečného stavu. V posledních staletích ale WaalkWak stojí stranou jakéhokoliv konfliktu, čímž se fondy neúměrně zaplňují. Kdyby tektonici do ekonomiky uvolnili všechny úspory naráz, došlo by k razantní depreciaci místní měny.

Čerstvě zvolený tektonik Whukkk Nanq v 4152 Tu předstoupil se šokujícím návrhem rozpustit wackou armádu a svěřit obranu sousvětí do rukou Ligy z Kosmopolitních světů. Brzy se však provalilo, že celou záležitost sponzoruje zájmová skupina kolem Pjaar Kantha a jejím cílem není nic jiného, než uměle vyvolat válku a tím získat na WaalkWaku lukrativní státní zakázky.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje