Boqqa

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Soop

Domovský svět: WaalkWak

Éra: okolo -110 000 Tu - současnost


Obojživelný národ Soopů se dělí na mnoho poddruhů. Jedním z nich je i plazopánvý Boqqa. Tito Soopové se vyskytují převážně na Waalku, na satelitu obřího souseda Wakku jich žije jen zanedbatelné procento. Ačkoliv jde o obojživelné tvory, zdržují se především na souši. Do hlubin planetárních oceánů se vydávají prakticky jen z jediného důvodu – oprášit mokrou řeč. Boqqové mají výborné předpoklady pro práci konstrukvaka. Obdivuhodně jemná motorika a skvělý zrak z nich dělá nepostradatelné zaměstance soopských ghettoloděnic. Průzkum, který se konal v 4267 Tu, ukázal, že v žebříčku nejlépe placených "kvaků" je v první desítce osm Soopů druhu Boqqa. Jejich hašteřivá povaha je důvěrně známá na všech dílnách ghettoloděnic napříč dvousvětím.

Technicky zaměření Boqqové si přímo libují v rozmluvě v mokré řeči. Existuje dokonce sdružení Soopů zvané Qoopa-WWa, které se schází každý Tol v podnikových nádržích. Veškeré jejich rozhovory pak probíhají v různých dialektech mokré řeči. Největšími odborníky v této "disciplíně" jsou Unqqqové, kteří brilantně ovládají všechny dialekty a to i včetně téměř zapomenutého SOOONQ-SUQu.

Funkce mistrů v suchých částích soopských ghettoloděnic vykonávají většinou Boqqové. Pokud je do této funkce jmenován Soop jiného druhu, Boqqové se nezdráhají udělat vše proto, aby byl odvolán, či sám od sebe odstoupil. Jestliže některý z jiných Soopů vydrží v pozici mistra po více než jeden výrobní cyklus, Boqqové drží na protest hladovku či stávkují.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje