Chuntocha

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Prázdná tvář je názvem asi nejznámějšího kanibalského sub-logu současnosti. Režisér a scénárista Ubai'K si pro hlavní postavu vypůjčil tvář Chuntochy a navzdory nákladné licenci se mu tento tah mnohonásobně vyplatil.
(Coraabia Artist: Alexandr Kumpan)

Rasa: Unungai

Domovský svět: Yttor

Éra: 4235 Tu - současnost


Chuntocha je pro své sestry, obávané unungaiské tanečnice, zklamáním. Na první pohled splňuje všechny předpoklady pro výcvik, avšak při iniciačním rituálu pozření prvního masa se mladá Chuntocha vyzvrátí. Mistryně Chuntochu poznačí dehonestačními seky přes ruce, nohy a břicho - snad některá nová ústa přinesou sílu uctít zemřelé. Život Chuntochy se pak odvíjí v tichém přezírání. Chuntocha tak postupně ztrácí pocit rodové sounáležitosti a začne se vzdalovat svéráznému unungaiskému vnímání světa. Později ještě zabije několik cizinců, ale nikdy se nepřinutí je ochutnat. Mladá Unungaika přesídlí do yttorské centropole Tsung, kde se živí žebráním a drobnými krádežemi. Nakonec zajde tak daleko, že si sešije ústa, aby dala najevo, že se vzdala kanibalismu své rasy.

Unungaiské tanečnice ve skutečnosti Chuntochou neopovrhovaly - byly jen nešťastné z její neschopnosti navázat na tisícileté rodové tradice. Její rebelství se sešitými ústy je však pobouřilo. Zasluhovala trest, ale rituální smrti nebyla hodna. Proto Chuntochu zajaly a umístily do nákladového prostoru magravu mířícího do Xenozóny. Jedině tak bylo možné očistit rodný svět od opovrženíhodného znesvěcení.

Posádka magravu Chuntochu objeví a po příletu jí ihned prodá verbířům exotických tvorů z xenocirku Cha-Za. Ty obskurní představa unungaiské kanibalky bez úst nadchne. Udělají Chuntoše plastiku, po které jí ústa z tváře zcela zmizí, a zřídí show, ve které jsou rádoby náhodně zabíjeni samotní diváci (ve skutečnoti samozřejmě umírají nastrčené oběti). Bizarní podívání dodnes Cha-Za slušně vydělává."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje