Cyk

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Z úcty ke svému zesnulém otci dal Cyk vytvořit jeho bustu a stočil do ní první várku svého ležáku. Ta se okamžitě stala unikátním sběratelským kouskem. Cyk ji ovšem nehodlá nikdy prodat.
(Coraabia Artist: Arnaud Morin)

Rasa: Yoltak

Domovský svět: Coraab

Éra: 4240 Tu - současnost


Rodina yoltackého mladíka Cyka Mroyaka Darchdžendzuga se po celé generace zabývá pěstováním a šlechtěním chlupatých datlí. Díky své skromnosti a píli se jim obstojně daří, a když Cykův prapraděd vyšlechtí legendární odrůdu Mroj, zdá se, že rod Mroyak konečně prorazí mezi vyšší coraabskou třídu. Do cesty se mu však postaví bohatá du'zorská rodina z WaalkWaku, kterou zpráva o vysoce výnosné a chutné odrůdě přivábí na Coraab. Záchrana před krachem přijde paradoxně spolu s tělem dungského dělníka nalezeným v jednom z bojlerů, ve kterých Mroyakové vaří chlupatý ležák. Cykův otec si nemůže dovolit vyhodit várku znečištěných datlí a o to víc je překvapený, když je jeho ležák ročník 4244 Tu tím nejprodávanějším v historii.

Obzvláště těžké časy nastanou, když vedení nepřátelského klanu Du'Zorů převezme bezskrupulózní Tubon. Cykův otec je nejprve osočen z toho, že pro dochucení svého ležáku nakupuje čerstvá těla v místních Modrých Domech. Když díky svým právníkům toto obvinění vyvrátí, Tubon neváhá přitvrdit a Mroyak senior nakonec skončí napěchovaný ve vlastním lisu na chlupaté datle.

Příliš mladý Cyk tak přebírá podnik v okamžiku, kdy farmy i lisovny potřebují pevné vedení. Otec mu před svou smrtí nestihne povědět o tajné přísadě, což vyústí v degradaci kvality i chuti výrobku. Armo Tubon si nebere žádné servítky a Cykovi naznačí, jak to s otcovým nešťastným skonem v lisu bylo. Chlupatý ležák Mroj tak při životě udržuje už jen Cykova bezedná touha po pomstě.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje