Tubon

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Du'Zor

Domovský svět: Coraab

Éra: 4206 Tu - současnost


Tubon pochází ze zemědělsky orientované rodiny, jež v 4102 Tu opouští WaalkWak, aby na Coraabu pohádkově zbohatla díky meziplanetárnímu obchodu s Chlupatým ležákem. Mladý Du'Zor je již v útlém mládí poslán na studia do vojenské akademie Bol'Karaa, kde si vybuduje pověst bezskrupulózního a ctižádostivého kariéristy. Zde si jej také všímá intergalaktik Hermes, který jej učiní vrchním armem protireddských jednotek MARRU. Tyto jednotky pod Tubonovým vedením brzy získávají reputaci brutálních řezníků bez jakýchkoliv zábran, pluků, do nichž vstupují jen ti, kteří již nemají co ztratit. Ačkoliv Tubonovy velitelské schopnosti jsou sporné, jeho ochota vykonat prakticky jakýkoliv Hermesův rozkaz jej řadí mezi nejnebezpečnější army coraabských ozbrojených sil.

Když se objeví zprávy o tom, že Tubon vedl tajná jednání s Reddy, Hermes jej okamžitě zbavuje funkce vrchního arma MARRU, aby podezření nepadlo i na něj. Veškerá obvinění jsou však stažena poté, co beze stopy zmizí korunní svědek žalující strany a složka se sub-porty, jež Tubona usvědčují. Hermes prohlásí celou aféru za smyšlenou a Tubona opět na jeho post dosazuje.

Tubonovu kariéru od počátku doprovázejí záhadná úmrtí. Poté, co jsou ostatky tří z jeho učitelů nalezeny v kompostárně, jež patří Tubonově rodině, začínají se o mladého kadeta zajímat jednotky Investigos. Krátce poté, co v útrobách armových farem zmizí i dva elitní vyšetřovatelé, je celé vyšetřování zastaveno. Chlupatý ležák z Tubonových lisoven se stává legendou pro svoji zemitou příchuť.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje