Deddy

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Deddy - jeden z groteskních experimentů šíleného neživého vědce.
(Coraabia Artist: Jukka Rajaniemi)

Rasa: umělá neživá bytost

Domovský svět: Coraab

Éra: 4209 Tu - 4241 Tu


Tvor známý jako Deddy byl jedním z mnoha genetických výtvorů šíleného Dr. Bluttuse. Ten v tomto případě zkombinoval mrtvé tělo s kybernetickými implantáty a sekvencemi neživého genomu, čímž si stvořil podivného služebníka. Není ani jasné, nakolik šlo o samostatně myslící bytost a nakolik to byla pouze dálkově ovládaná loutka. Intenzivně hledaný Bluttus žijící v nuceném exilu si Deddyho pravděpodobně vytvořil jako mluvčího a služebníka pro styk s okolním světem. Ten se k němu ale jednoho dne z cesty za zásobami už nevrátil – někteří tvrdí, že si Deddy uvědomil sebe sama, osvobodil se a dnes vede tajné hnutí pomáhající dalším zotročeným neživým.

Deddyho zmizení má ve skutečnosti na svědomí úhlavní nepřítel Dr. Bluttuse, kterým je neméně šílený pavědec Snarg. Deddyho přepadl, zajal a namontoval do něj několik kilogramů výbušnin. Ty měly explodovat v Bluttusově doupěti, roznětka ale spustila cestou a výbuch zabil několik bezdomovců.

Deddy přeci jen disponoval i vlastní inteligencí a svého pána se často vyptával na vlastní původ. Až do smrti žil v iluzi, že pochází z prastarého rodu neživých vládců Coraabu, kteří čekají na návrat. Ve skutečnosti byl kombinací dávno vyřazeného domácího bio-robota a mrtvého střihače xenoporna.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje