Dendro

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Dendro

Domovský svět: Hoptar I

Éra: ? - současnost


Příslušníci rasy Dendro jsou opleteni notnou dávkou tajemství. Ještě méně se však ví o hoptarském poddruhu Lu-Arai (Chodící Dřevo). Většina obyvatel Xenozóny tyto tvory považuje za pouhé mýtické bytosti, mnozí xenauti se však ze svých výprav vrátili s nevyvratitelnými důkazy o jejich existenci. Podle legend se tyto přes tři metry vysoké stromové bytosti dožívají mnoha set Tu. Lu-Araiové nepřijímají klasickou potravu, energii totiž čerpají ze samotné půdy. Dokáží zapustit své nožní kořeny až metr hluboko a v tomto stádiu setrvat do doby, než jsou zcela nasyceni. V příbězích se také často vypráví o drahých kamenech, kterými je tělo lu-araiů poseto. Údajně jde o pravé nesyntetické diamanty nevyčíslitelné hodnoty, tzv. iktunnary.

Dendroské iktunnary jsou jedinečné tím, že za Lu-Araiova života nemají stálý odstín. Barva těchto kamenů se dlouhodobě mění podle duševního rozpoložení Dendra, který je na sobě ""nosí"". Dosud byly u Lu-Araiů zaznamenány tři barevné varianty diamantů - azurová, zelená a růžová. V coraabském muzeu An-Waranh údajně existuje i žlutý exemplář, dodnes ovšem nebyla ověřena jeho pravost.

Tajemní Dendrové obývají neprostupné sasankovité lesy Hoptaru I. Jsou-li ohroženi, uvolní do okolí smrtící neurotoxin, který většinu nepřátel spolehlivě paralyzuje bez nutnosti jejich usmrcení. Lu-Araiové tvora zabijí pouze tehdy, vycítí-li z jeho tělesných vibrací nepokrytou touhu po blyštivých partiích jejich těl. Hoptarská fauna je tak v bezpečí, což se však nedá říci o chamtivostí zaslepených cizincích."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje