Elektromlok

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Na Forneeku se vyskytují bezmála dvě stovky různých elektrofilních organizmů. Většinou se jedná o bakterie a nižší organizmy, ovšem najdou se i výjimky.
(Coraabia Artist: David Melvin)

Rasa: Elektrofil

Domovský svět: Forneek

Éra: ? - současnost


Ve 4026 Tu se vydává několik bohatých annorských rodin lovit agroruuky na Forneek. Zde je však zastihne období nepříjemně silných bouří. Cizinci naštěstí disponují rozměrnými stany potaženými odolnou vnější izolační vrstvou, jež nabízí ochranu i před silnými výboji blesků, které se ve Forneecké atmosféře vlivem přítomnosti elektrofilních mikroorganizmů šíří na velké vzdálenosti. Klidný spánek annorské smetánky jedné noci vyruší dupání po střeše doprovázené trhanými skřeky, které přehluší i ty nejsilnější hromy. Když nocležníci vyběhnou před stan, vyděsí je pohled na mohutného tvora objímajícího jeden z bleskosvodů, jakoby se s ním toužebně mazlil. Svědci tvrdí: "Oči té bestii zářily, po zádových ostnech jí přeskakovaly blesky a křídelní blány měnily barvu jako duha."

Následné průzkumné výpravy do okolí skončí nezdarem. Annorští lovci se tehdy pokorně obrátí na místní příslušníky rasy Žů, kteří jim poskytnou podivnou odpověď: "Není-li bouřky, není Elo-ptéka." Žůové jim z hlubin plynatých bažin přinesou několik drobných plazů, kteří vykazují neobvyklou náklonnost k elektřině. Spřízněnost těchto tvorečků s neznámým monstrem však zůstává záhadou.

Až skutečné vědecké zkoumání odhalí, že tito tvorové jsou ve skutečnosti elektrofágy, živícími se elektrickým napětím, vyzařovaným forneeckými půdními mikroorganizmy. V době páření se samičky mloků přesunují do vody, jež nese větší náboj a způsobí tak jejich prudký růst. Obdobný jev také postihuje všechny mloky, do kterých udeří blesk. Elektromloci pak narůstají do skutečně obludných rozměrů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje