Eluk Bonn

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
"Kovák" Bonn je díky kyborgizaci o mnoho silnější, rychlejší a odolnější než průměrně augmentovaný Werdio. Pro technologií posedlého žoldáka je to však stále málo.
(Coraabia Artist: Markus Vogt)

Rasa: Werdio

Domovský svět: Vestru, Kosmopolitní světy

Éra: 4181 Tu - současnost


Galapky přezdívaný Kovák. Eluk Bonn je dnes jedním z nejvýznamnějších námezdních žoldnéřů Agoadanu – vliv jeho agentury Bonnax dokonce znepokojuje samotné Soly. Bonn začíná jako velitel ostrahy vestruánského hvězdného přístavu. Zde rychle získává potřebné kontakty a v 4221 Tu rozjíždí vlastní bezpečnostní agenturu – nově založený Bonnax rychle pohlcuje konkurenci a záhy své působení rozšiřuje na přilehlé těžební světy. Okolo 4250 Tu už zhruba třetina velkých obchodních magravů v Kosmopolitních světech létá právě pod patronací Elukových mužů. Úspěšný Werdio je specifický tím, že se významnějších zakázek osobně účastní. Tím si zajišťuje přirozenou autoritu u svých spolupracovníků i všemožných movitých klientů, kteří jen jeho služby vyhledávají.

Eluk Bonn se s přibývajícími Tu postupně kyborgizuje, což je pro movitější příslušníky jeho rasy typické. Jeho cílem je stát se kompletně umělou bytostí dříve, než mu zbylé tkáně zdegenerují a odumřou. Přenesení pokročilé neuronové sítě do kybernetického rozhraní je ale jedním z nejdražších a nejriskantnějších operativních zákroků vůbec. Bonn je ochotný toto riziko podstoupit.

Zářný úspěch Bonnaxu Soly rozladí natolik, že se jej opakovaně pokoušejí rozvrátit zevnitř. V 4261 Tu posílají na Vestru Sol Qorta, kterému se podaří vyřadit z provozu klíčové agenturní databáze. Bonnax je uvržen do víru chaosu, Eluk ovšem zrádce brzy odhalí a celou záležitost zveřejní, čímž Soly zcela potupí. Ve výsledku tímto riskantním tahem svou pozici ještě více upevní.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje