Eng-Lar

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Eng-Lar je mezi policisty považován za dobrosrdečného šprýmaře, který neváhá pravidelně měnit zvukový výstup svého hlasového syntetizátoru, kterým pak pro pobavení ostatních napodobuje hlasy známých živých osobností.
(Coraabia Artist:Johann Bodin)

Rasa: Bael

Domovský svět: Coraab

Éra: 4200 Tu - současnost


Englar je při svém zrodu předčasně probuzen díky silnému výkyvu magnetického pole Coraabu, jež v 4199 Tu rozechvělo nejednu citlivou kost Baelů. Opatrovníci sice Englara okamžitě vrátí do kómatu, avšak určitá škoda již byla napáchána. Jeho nervové ganglium se podivně propletlo a při následném růstu tělesné schránky ji plně nenásledovalo. V důsledku toho Englar disponuje pouze omezenou hybností, kterou se jeho druzi - s jistou nechutí - svolili podpořit kyborgizací Baelova kostěného těla. Mechanické periferie se skvěle uchytí a to především díky velké péči, se kterou se o Englara stará jeden z opatrovníků. Mo-Nič se později stane Eng-Larovým životním partnerem, samotný obřad lámání kostí proběhne navzdory Baelově handicapu bez problémů.

Eng-Lar se díky intervenci odborů stává vyšetřovatelem S.V.N.Z. Centropolí brzy kolují drby o tom, že je pouze nastrčenou figurkou velkých korporací a že špehováním vládního aparátu splácí svou záchranu, jelikož nákladnou kyborgizaci jeho těla financoval soukromý sektor. Přesto je Eng-Lar jedním z nejsvědomitějších pracovníků s obrovským talentem pro realistické vyhodnocování situací.

Eng-Lar před ostatními tají důvod toho, proč se jeho kyborgizované periferie stále rozrůstají, dokonce i svému partnerovi odůvodňuje přítomnost nové protetické paže nedostatečnou schopností manipulace s vlastním tělem. Ve skutečnosti má však jeho cesta k úplné kyborgizaci svůj důvod - Eng-Lar je sponzorován technologickým koncernem KUGG, který na něm testuje své technologické novinky.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje