Fázový kurri

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Faazoku ve vývojovém stádiu moggo. Tato fáze bývá obecně považována za jednu z nejnebezpečnějších.
(Coraabia Artist: Vladimir Bopchara)

Rasa: Kurri

Domovský svět: pravděpodobně Xao

Éra: okolo -55 000 Tu - současnost


V odborných publikacích označovaný též jako Korr-hi či faazoku (fázotvor). Kurri jsou dalšími z podivných bytostí Xenozóny, které vznikly působením mnoha protichůdných jevů. Podle cucaanských xenoarcheologů byli původně kurri kolonií mykomorfů, která byla na CuCaan zavlečena xaoskou exo-kometou. Houževnatý organismus se poté sloučil v postupné symbióze s místními druhy, načež začal věrně kopírovat jejich vzhled i chování. Existuje tak nepřeberné množství druhově diferencovaných kurri nejrůznějších tvarů a velikostí. Žijí v zamrzlých polárních jezerech, hnízdech vysokých rostlin, v podzemí i na periferiích velkých aglomerací. Jediným hnacím motorem kurriho je pak chorobná potřeba látkové přeměny – jeho odolný trávící trakt dokáže pozřít prakticky cokoliv.

Charakteristickým prvkem pro všechny kurri se stala totožná barva pokožky – z dosud neznámého důvodu nejsou schopni tito post-mykomorfové v cucaanských podmínkách změnit její odstín. Barva kurri se dokonce časem dostala do obecného barevného vzorníku BT-5, jež je normou pro všechny vyspělé kouty Coraabie.

Kurri za život několikrát mění svou fázi. Obvykle začíná jako prvok či meta-hmyz, postupně však zesložiťuje svou adaptační strukturu na složitější obratlovce, kožnatce či blánovce. V terminální fázi pak kurri dorůstají velikostí budov, tvoří biotická horstva či muskulární obry. Jsou nebezpeční tím, že sní doslova vše co vidí – v extrémních případech až sto tun hmoty denně.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje