Felcho

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Felchovi prošlo rukama tolik forem života, že by si z nich mohl zbudovat vlastní xenoZOO.
(Coraabia Artist: Cyril Van Der Haegen)

Rasa: Korchan

Domovský svět: Coraab

Éra: 4188 Tu - 4239 Tu


XeDr. Felcho byl ve své době úspěšným a vyhledávaným xenochirurgem se soukromou praxí. Nikdy svým klientům nepokládal nevhodné otázky, zákroky prováděl zcela anonymně - stačilo když pacient dobře zaplatil. Jeho specialitou byly xenoorganismy na křemíkové či silikonové bázi, Felcho dokázal odoperovat ve svém privátním středisku desítky různých ras. Ve vládou dotovaných felčarkách existoval na většinu byť i banálních zákroků dlouhý pořadník, zato Felcho vás odbavil v horizontu Unů. Korchané mají tu výhodu, že nepotřebují spát příliš často a proto byl doktor schopný pracovat i několik Tolů v kuse. Za svou kariéru zachránil život stovkám tvorů, za což mu byl v 4233 Tu udělen prestižní Tarbonautův ingot.

Mezi kolegy dodnes koluje zábavná historka o tom, jak doktora Felcha při běžné operaci střevního laloku jednoho foorkského imigranta napadl fekální šotek, který jej nehezky pokousal v obličeji. Tento vzácný parazit se celé roky skrýval v útrobách nebohého xeňana a z hibernace jej vyrušil až řez doktorova skalpelu.

Felchova zářná kariéra měla i své stinné stránky. Každý Tu tento xenochirurg pořádal benefiční akci, při které po celý jeden den Šera operoval c'orské bezdomovce a to zcela zdarma. Ve skutečnosti ale do nich pod narkózou tajně voperovával vlastní potomky, kteří k vylíhnutí potřebují nositele. Rozmnožování "po korchansku" je ve skutečnosti na Coraabu přísně zakázáno.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje