Ibar Soren

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Vykázání Ibara Sorena a následné vyškrtnutí z veškerých rodových linií hrálo do karet jeho strýci, Ibaru Dornovi. Mladý, leč oblíbený Soren měl totiž velké šance usednout na knížecí stolec a zabrat tak místo ambiciózního Dorna.
(Coraabia Artist: ???)

Rasa: Ibar

Domovský svět: Knížecí měsíc, Jižní Mračno

Éra: 2925 Tu - 3034 Tu


Ibar Soren je jediným potomkem Ibara Kadora, přezdívaného Kador Šílený. Despotický otec je Sorenovi vzorem a vzhlíží k němu vždy s respektem, ba dokonce i v dobách jeho největší krutovlády. První léta své existence věnuje Soren výhradně tréninku měsíční techniky E-ke a boji s energo-čepelemi. Během krátkého času se stává zkušeným a nesmírně agilním válečníkem. Na rozdíl od svého otce se nestraní společnosti, díky čemuž je oblíbený mezi dvořany i prostým lidem. Sorenovi je dokonce přenechána vláda nad knížecím palácem v dobách Kadorovy nepřítomnosti. 2965 Tu se stává zlomovým rokem Sorenova života. Ve chvíli, kdy rozzuřený dav vlastního lidu usmrtí Kadora přímo před očima svého syna, zachvátí Sorena záchvat vzteku – podobný, jakým trpěl právě jeho otec.

Tribunál uznává Ibara Sorena vinným z usmrcení několika desítek poddaných, s ohledem na násobně horší hříchy jeho otce se ale vyhýbá trestu smrti, aby nepobouřil tradicionalisty. Soren je zbaven veškerých rodových titulů a majetku a je navždy vykázán z Knížecího měsíce a přilehlých oblastí Jižního Mračna. Syn Ibara Kadora mizí neznámo kam a během tzv. Bratrské války se na něj zcela zapomíná.

Soren se po několika desetiletích pobytu v exilu navrací tajně domů. V podzemních komplexech se snaží pokračovat v otcově výzkumu, avšak na vědeckém poli nikdy nedosáhne jeho kvalit. Po čase v laboratořích nachází nádržku s plynem, jež krátce po vdechnutí vyvolává nesmírně silné záchvaty vzteku, paniky a paranoie. Soren se domnívá, že právě toto sérum zapříčinilo změnu chování Kadora Šíleného.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje