Ibar Dorn

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ibar Dorn zachycený na své poslední válečné misi - tažení proti uprchnuvším fundamentalistům hnutí Nga-Na na odlehlém Xa-Solu. • 3048 Tu
(Coraabia Artist: Mike Mu)

Rasa: Ibar

Domovský svět: Knížecí měsíc, Jižní Mračno

Éra: 2911 Tu - 3105 Tu


Potomek Ibara Sidura, bratr obávaného Ibara Kadora. Dorn usedl na knížecí stolec po tzv. Bratrské válce, která vypukla krátce po Kadorově smrti. Nově zvolený měsíční kníže ve svých državách obnovil rozvrácenou ekonomiku a nastolil éru prosperity. Ibar Dorn byl tělem i duší válečník, miloval lov měsíční zvěře a pečlivě studoval umění boje E-ke. Dobrovolně se se svými elitními palácovými jednotkami zúčastnil několika válečných tažení napříč Coraabií, které mu zajistily věhlas a správné kontakty na vysokých místech. Kosmopolitům významně napomohl při dobytí rebelujícího Ri-Dasu, v 3004 Tu se po boku khoptiďanů zúčastnil útoku na Ultimo. Ibar Dorn se za své vlády rozhodně prokázal jako schopný vládce, který jde svým osobním nasazením příkladem ostatním.

Excelence 4 nabídla Dornovi za jeho služby čestný post robokardinála. Ibar jej krátce zastával, brzy ale zjistil, že tato nudná ceremoniální funkce není nic pro něj a s díky odstoupil. Khoptiďany tím velmi urazil. Dorn se vrátil na Knížecí měsíc a po zbytek života se prokazatelně těšil dobrému zdraví. Nakonec poklidně zemřel ve spánku v požehnaném věku bezmála dvou set Tu.

Méně známým faktem je, že Ibar Dorn nechal zavraždit svého bratra Ibara Mortala během soubojů o knížecí stolec. Údajně tak chtěl učinit dříve, než to samé Mortal udělá s ním. Po celý zbytek života pak Dorna provázely noční můry a četná traumata. Říká se, že Dorn celý svůj život proválčil právě proto, aby mohl v bitevních vřavách snáze zapomenout na svůj hanebný čin.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje