Iel-Kain

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Iel-Kain se chová jako by byl pravým Toxem. Za své výdělky nakupuje sběratelské kousky, veškeré bohatství pak hromadí v tajných skrýších pravidelně rozprostřených po C'Oře.
(Coraabia Artist: Ivan Kash)

Rasa: Gakke

Domovský svět: Golgakk

Éra: 4198 Tu - současnost


Iel-Kain strávil celé dětství na vzdáleném Golgakku. Jednoho dne se jeho pěstouni sebrali, vystoupili z přísného kastovního systému Toxů a vydali se hledat v hlubinách kosmu nový život. Kdyby tušili, co z jejich syna vyroste, asi by pro svůj exil zvolili jiný svět než Coraab. Pro chlapce byla dramatická změna prostředí velkým šokem - díky svým toxovským genům však brzy mezi těžařskými vrstevníky ambiciózně vyčuhoval. Po studiích krátce zvažoval kariéru v některé z četných bezpečnostních složek Coraabu. Když Iel zjistil, o jaké prohnilé struktury plné nesmyslné byrokracie jde, dramaticky otočil a začal kolem sebe svépomocí sdružovat nohsledy, s nimiž v Sektorech C'Ory prosazoval vlastní zájmy. Netrvalo dlouho a Iel-Kainův gang Kli-Man pohltil samotný Zapraskal.

Z tzv. kli-manovců pak v Zapraskalově bandě po několika Tu zbyl pouze Iel-Kain. Ostatní byli postupně pozatýkáni či zabiti. Iel-Kain se ale nikdy nedozvěděl, že za jejich likvidací stál sám Zapraskal. Iel-Kaina si velice oblíbil, ale nestrpěl, aby v jeho skupině existovaly proudy loajální někomu jinému, než šéfovi samotnému.

Iel-Kain je díky dobré znalosti řeči a zvyklostí Toxů styčnou osobou pro import vysoce ceněného hypnosteronu na Coraab. Toxové jsou natolik arogantní, že při drogových obchodech odmítají mluvit i se samotným Zapraskalem, proto je Iel-Kainova přítomnost při přísně utajovaných kontrabandech nezbytná.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje