Ikrill

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Zveřejnění Expertních etik kultur Ikrillovi vydělalo během pár let doslova jmění. Dodnes jde o jeden z nejcitovanějších odborných sub-logů na Coraabu.
(Coraabia Artist: Chase Toole)

Rasa: Soop

Domovský svět: Coraab

Éra: 4147 Tu - 4239 Tu


Významný filozof a spisovatel, reprezentant osmé generace velevážených waalkwackých imigrantů. Zatímco se většina Soopů na Coraabu i mimo něj naplno věnuje vědecko-technologickým disciplínám, pro které jsou svým potenciálem přímo předurčeni, Qok Ikrill přemítal. Brzy po studiích začal psát. Do úctyhodného věku dvaadevadesáti Tu se mu podařilo publikovat bezmála šedesát souborů, jež se hluboce zaobírají etikou, morálkou a vůbec způsobem vnímání života okolo sebe. Jeho sub-log nesoucí název Expertní etiky kultur byl dokonce v 4204 Tu nominován na prestižní literární cenu Sto-Mag. Doktor Ikrill vstoupil do učebnic, ve velké anketě Coraabské univerzity byl dokonce zvolen za mírotvůrce století.

Ikrillova souborná pentalogie zvaná Zákon Prax se brzy po uvedení do oběhu stala oblíbenou četbou prakticky v každém okrsku C'Ory. Kniha dokonale vykreslovala každodenní radosti i strasti života vymahačů zákona. Aby Dr. Ikrill dodal svým knihám potřebný punc a atmosféru, neváhal se na několik Tu zaměstnat v Sektoru 6 coby policejní psycholog.

Qok vždy prosazoval nenásilné řešení konfliktu, ve svých knihách se ovšem často nevybíravě opírá do nadplanetárních církví. Zřejmě i díky tomu doktor mnohokrát čelil na svých veřejných čteních pokusům o lynčování. Situace jednou zašla tak daleko, že Ikrilla musela z nerozměrného náměstí před davem rozzuřených Takkomnichů evakuovat policejní antigrav.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje