Imballir

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Najednou byli všude! Jednotliví členové expedice se hned rozutekli, ale ve vteřinách z nich zbyly jen ohlodané zbytky torz. Nic tak otřesného jsem jaktěživ neviděl! - Ccord Bokh
(Coraabia Artist: Augusto Kapronczai)

Rasa: Imballir

Domovský svět:

Éra: ? - současnost


Tento na první pohled zcela neškodný tvor je pro xenology od svého objevení v 4255 Tu pořádnou záhadou. Imballir se nejdříve jeví jako mírumilovný býložravec, jenž se v poklidu živí okolní vegetací a para-houbami a s vědci dokonce navazuje vřelý osobní kontakt. To ještě nebozí cestovatelé vůbec netuší, že na odvrácené straně dochází v období odpařování působením migrujících parazitických oblak k fatálním změnám ekosystému. Místní populace imballirů čelící nánosům miliard drobných živočichů doslova zešílí a během krátkého času opustí svá obvyklá teritoria. Těla imballirů uvolňují hormonální koktejl obranných látek, jenž dramaticky mění jejich apetit. Tito šílení imballirové pak neváhají napadat přislušníky svého rodu v chladnějších oblastech.

Pokousaní imballirové ze zkondenzovaných oblastí pak často onemocní agresivní formou vztekliny. Ta je mění v nelítostné zabijáky, kteří neváhají napadnout cokoliv živého v dohledu. Jejich metabolismus se dostává do natolik vyexcitovaného stavu, že se imballir musí v pudu sebezáchovy neustále krmit. Nafouknou se mu oči, zuby se zúží pro snadnější příjem masité stravy.

Imballir má přes svůj neveliký vzrůst neuvěřitelně pevný stisk čelistí, kterými ze své oběti zaživa odtrhává velké kusy masa. Po incidentu v 4262 Tu, při kterém došlo k masakru cucaanské expedice, byl export imballirů z přísně zakázán. Několik xenolovců z DuRuukuru se sice později pokusilo pár exemplářů z planety vyvézt, lov se ovšem rychle změnil v jejich vlastní boj o holé přežití.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje