Interware

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Interware policejního oktapoda disponuje pokročilými senzory, jež mu propůjčují bleskurychlé reakce i skvělou orientaci v prostoru.
(Coraabia Artist: Dennis Hoppe)

V jazyce coraabish označovaný jako opthakarr.

Interware je souhrnné označení pro vnitřní řídící jednotku botů, autonomních strojů, androidů, hvězdných lodí, antigravů a mnoha dalších zařízení, jež jsou osazené umělou inteligencí.

U většiny autonomních umělých bytostí existuje způsob, jak jejich interware obejít. Na tuto činnost se specializují především boteři. Hacknutí boti v minulosti leckdy napáchali nemalé škody.

Existují četné programovací jazyky, pokročilé neuronové sítě a datové matrice, jež dokáží vdechnout strojům inteligenci. Každý svět ovšem používá při výrobě odlišné postupy a kódování. Nejpokročilejší interware se tradičně vyrábí na WaalkWaku a Khoptidu.

V civilizovaných světech se silně rozmohly dopravní systémy, řízené kompletně umělou inteligencí. Kvalitní interware tak obsahují i civilní transportní prostředky či prachobyčejné taxi-gravy.


Programovací jazyky


Bio-interware

Funguje na bázi DNA, UUL či 3BT


A
Torzo bota série Manoora, jež se stala ve své době propadákem. Kvůli podvodům, při kterých byl do těchto botů ve snaze ušetřit instalován řídící interware z drtičů na odpady, byl model rychle stažen z oběhu. • 3669 Tu
(Coraabia Artist: Martin Damir)
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje