Kaavon

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
Soubor:Flavor blank.jpg
Kaavon byl na studiích vážně popálen, když odvážně strhl dva spolužáky z epicentra výbuchu testovací pyrotechniky. Bohatí rodiče jednoho ze zachráněných studentů tehdy na oplátku nechali Kaavonovo tělo projít nákladnou léčebnou kúrou. (Coraabia Artist: ???)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4240 Tu - současnost


Nol Kaavon se zabývá profesí Coraabiany pejorativně označovanou jako B'agcha (čumil). Čumil je najímán na sledování nevěrných manželek, vyhrabávání špíny na obchodní partnery, ale také na pátrání po ztracených osobách, jejichž nejbližší z nejrůznějších důvodů odmítají zkontaktovat policii. Čumil musí ovládat techniky klasického vyšetřovatele, být obrněn trpělivostí řadového pochůzkáře a mít žaludek zkušeného poly-koronera. Kaavon je profesionál na svém místě, avšak je velmi neortodoxní ve svých postupech, což jej často staví do křížku se zákonem. Coby zkušené soukromé očko má známosti na správných místech, které nad ním drží ochrannou ruku. Často také jejich služeb využívá - především tehdy, když je třeba zahladit škody, které Kaavon při svém vyšetřování napáchá.

Kaavon byl známým rebelem kopské akademie On-Tok. Vyučující jej pravidelně postihovali tresty, ze kterých si však nic nedělal. Už v prvním semestru hrozilo, že Nol bude nucen akademii opustit. Kaavon si reputaci u učitelů napraví záchranou životů dvou studentů, kteří podcení přípravu na pyrotechnické zkoušky. Později ovšem svou laxností způsobí smrt jednoho z velících důstojníků a jeho krátká kariéra u policie končí.

Krátce před svým odchodem z On-Toku Kaavon narazí na mladou pohlednou novicku Talku Naktu. Kaavon se do této těžařské dívky ihned zamiluje, ta je však společensky i vystupováním na zcela jiné úrovni než on. Třikrát se pokusí získat její srdce, pokaždé je odmítnut. O to potutelnější úsměv se o mnoho Tu později rozlije na jeho tváři, když do jeho úřadovny vstoupí právě Nakta s prosbou o špiclování jejího nevěrného manžela."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje