Poly-koroner

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Ono nestačí, že někteří mrtví bývají po zvlášť brutální nehodě nalezeni prakticky obrácení naruby - oni u toho mívají obrácené naruby i všechny kapsy. - neznámý felčar z Modrého Domu.
(Coraabia Artist: Andrew Kim)

Rasa: různé

Domovský svět: Coraab

Éra: okolo 1800 Tu - současnost


Říká se jim mršinci - jakmile dojde v C'Oře k vraždě, můžete si být jistí, že poly-koroner bude prvním, kdo zakrouží ve svém antigravu nad místem činu. Nároky na jejich rychlost mají své opodstatnění, koroner musí mnohdy tělo oběti rychle zmrazit, než dojde k jeho nevratnému poškození a tím i ztrátě důkazů. Mnoho xeňáckých ras totiž díky svému atypickému molekulárnímu složení organismu v coraabské atmosféře tleje až děsivým tempem. Ostatky jsou poly-koronery sváženy do specializovaných center ve městě - tzv. Modrých Domů. Tam jsou podrobeny expertize, která má za úkol zjistit detailní okolnosti smrti dané osoby. Poly-koroner má při pohybu megapolí vždy přednost - svým člunem se musí dostat spletitou infrastrukturou na místo činu jako první.

Někteří poly-koroneři své výhradní postavení v coraabské dopravě zneužívali - kromě sbírání mrtvol si nejčastěji přivydělávali rozvozem jídla, eskortními službami nebo coby kurýři. V boxech na ostatky pak vozili mražené potraviny nebo kontrabandy pašovaného zboží.

Zkorumpovanosti poly-koronerů definitivně zamezila až novela metropolitních pracovních zákonů z 2844 Tu, která uložila za povinnost zaznamenávat průběh celé pracovní doby snímači umístěnými v koronerově přilbě. Říká se, že tato nenápadná vyhláška poškodila zločinecké sítě více než práce všech okrskových úředníků dohromady.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje