Kabru

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Annor

Domovský svět: Annor

Éra: 680 Tu - 3305 Tu


V 690 Tu se Annor potácí v chaosu - místní kmeny spolu vedou vleklé války o půdu a suroviny. Legenda říká, že z prachu a popela tehdy povstal vojevůdce, který s pomocí legendárního magického kopí kmeny sjednotil a stal se vládcem nové annorské říše. Xenohistorikové jsou zdrženlivější. Annh Annor (Pán Annoru) podle nich sjednotil pozdější říši jen zčásti a ne díky zbrani, ale díky skvělé diplomacii. Upozorňují, že jedním z důvodů úspěchu bylo spojenectví s bojovým klanem Bruuanno, jehož kabruové (těžkooděnci) byli v té době novou a neporazitelnou zbraní. Ačkoliv jednotky kabruů později stavěly i ostatní národy Annoru, nikdo nedokázal napodobit bruuannské těžkooděnce, jejichž síla spočívala nejen v brnění, ale především v absolutní disciplíně.

Klan Bruuanno, který světu představil koncept kabruů, dal vzniknout epickému příběhu pýchy, vzestupu a pádu. Díky své roli při formování druhé annorské říše získal značný vliv, který nadále posiloval. Kolem 800 Tu říši prakticky ovládá a Annhy používá jako svoje loutky. V 815 Tu však Annh Addan odmítne jejich diktát, nařídí sídelní město Bruuadin vypálit a všechny klanové vůdce pošle na popraviště.

Koncept uzavřených útvarů sestavených z obrněných těžkooděnců, kteří bojují v přísné synchronizaci, své tvůrce přežil o mnoho set Tu. Byli středobodem každého vojska až do příletu Waků v 3305 Tu, kdy přísun nových technologií způsobí na Annoru revoluci ve všech oborech a to včetně vojenství. Koncept kabru se tak stal doslova přes noc zastaralým a neefektivním.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje