Kino

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neznámá

Domovský svět: pravděpodobně Coraab

Éra: ? - současnost


Koma a Kino jsou dvojicí záhadných nezastavitelných běžců. Nikdo neví proč a kam běží, ale jejich výskyt je na Coraabu hlášen již nejméně 150 Tu a podle všeho se nikdy nezastavují. Mnozí vědci je považují za plnohodnotný fyzikální jev a od jejich rychlosti byla odvozena také časová jednotka Komakin. Podle posledních výzkumů je ale Kino o něco pomalejší než Koma, který tak získává konstantně se zvyšující náskok. Komakin proto do praxe zavedly ziskuchtivé těžební korporace, které ho používají pro výpočet délky pracovní doby. Podle obou bizarních postav byl také před časem natočen komediální sub-seriál s výstižným názvem Koma iko Kino.

Kinovi uctívači po čase založili sektu známou jako Kinovi zpátečníci. Připravují se na konec světa, který má nastat jakmile Kino ztratí Koma z dohledu. Na vině je podle nich Koma, Požírač hvězd, který Kinovi záměrně utíká. Sekta k smrti nenávidí konkurenční Čekatele na Koma, které viní z bezostyšného popírání pravdy o celé problematice.

Postavy Koma a Kina se mnoho soukromých firem pokusilo využít i ke komerčním účelům. Přímo legendární se stal neúspěšný pokus Bukakelliny modellingové agentury Kraasox nastříkat na oba běžce logo společnosti s pomocí dvou set speciálně vycvičených běžců, několika desítek dálkově řízených botů a orbitálního satelitu."

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
Nástroje