Knecht

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Knechtovy drotty hned tak neuvidíte. Poslední roky už během výkonu služby svou masku prakticky nesundá z obličeje.
(Coraabia Artist: Steve Hamilton)

Rasa: Tal

Domovský svět: Coraab

Éra: 4220 Tu - současnost


Policista Hennko Knecht už mnohokrát za kariéru uvažoval o změně jména - jeho příjmení totiž v coraabském slangu znamená neschopný nebo hňup. Hennko se ale nakonec rozhodl své jmenné "dědictví" zachovat a naopak hrdinskými činy ve jménu zákona dokázat, že tvrdou prací lze vystoupit ze stínu předpojatosti a stereotypů. Dnes už se mu na velitelství nikdo neposmívá - kop Knecht je oblíbený pro svůj smysl pro humor a přátelskou povahu. Asi také díky tomu každoročně moderuje sektorový policejní banket během oslav Rokha'Tu. Společně s Ajaarpou dokázali vyřešit nemálo zapeklitých případů - mnoho kolegů předpovídá, že by to během pár Tu mohl mladý Knecht bez problémů dotáhnout na prestižní hodnost armo.

Kop Knecht měl zpočátku ve službě problémy se svým extravagantním účesem - nové coraabské stanovy ukládají městským kopům udržovat přiměřenou hygienu. Knechtovy vlasové drotty nesmí přijít do styku s vodou, jinak se rozpadnou. Kop si krátce po nástupu do služby objednal speciální nehydrogenní čistící masti z Orbotoše a svůj obličej skryl za speciální obličejový respirátor. Rozkol byl vyřešen.

Knechtovo tetování na čele odhaluje jeho dřívejší příslušnost k málo známé sektě Sokobana. Tetování je de facto bio-spam, který nejde odstranit, málokdo však o tetování díky jeho celoobličejové masce ví. Knecht všem přátelům s úsměvem na tváři tvrdí, že jde o jeden z ozdobných motivů rodových tabletů jeho těžařské rodiny.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje