Korostenec

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: Svrchní Skládka - současnost


Zkrácený výraz pro korostenského stahovače či vodníka z Korostenu označuje podkmen primitivních neživých, kteří se vyskytují především v kalištích a stojatých vodách coraabských vodstev. Není sice obtížné je zahnat, pro nezkušené poutníky ale představují velké nebezpečí. Dlouho se předpokládalo, že pojídají maso tvorů stažených pod hladinu, nové poznatky to ale vyvracejí. Výzkumník a cestovatel Xed prokázal, že se živí specifickou kombinací hormonů, které živé inteligentní bytosti vylučují do krve těsně před smrtí. Mrtvé tělo pak kromě období největšího hladu nechávají netknuté. Tento objev umožnil rozsáhlé postřiky vodních ploch chemickými látkami, které simulují přirozenou potravu korostenců a minimalizují útoky na okolní obyvatelstvo. Poslední napadení korostencem bylo na Coraabu zaznamenané v 4241 Tu.

Ve většině korostenských lokalit se ochranné postřiky vyrábí pouze ze syntetizovaných aromatických náhražek. Korostencům sice neškodí, ale zároveň díky nulovému obsahu živin způsobují jejich postupné vymírání hladem. Jejich populace se proto navzdory protestům řady organizací neustále prudce zmenšuje. Korostenci ve větších počtech už přežívají pouze v okrajových oblastech.

Fanatická Liga pro svobodný neživot v minulosti proslula rozprašováním vlastních chemikálií, které neutralizují účinky původního smrtícího postřiku. Přestala s tím ale brzy poté, co místní obyvatelé začali její antigravy sestřelovat a dopadené přeživší členy házet do takto neutralizovaných vod. Kromě obnovených útoků korostenců chemikálie způsobovala i epidemie degenerativní kožní infekce nazývané dehoog.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje