Kyberen

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Rostoucí mocenské ambice kyberenů mohou v budoucnosti dramaticky ohrozit stávající politický systém WaalkWaku (na obrázku kyberen jménem Qant Higara).
(Coraabia Artist: Marek Okoň)

Rasa: Wak

Domovský svět: WaalkWak

Éra: 3117 Tu - současnost


Paramilitární oddíly kyberen byly původně zřízeny coby obrana těch několika těžebních měsíců, které waalkwacké sousvětí má. Jejich pole působnosti ovšem brzy prostoupilo celou soustavu – nemálo tektoniků začalo využívat jejich služby, stejně jako četná přepravní konsorcia či výstřední celebrity. Komanda kyberenů zasahovala v několika regionálních válkách, střežila nejtajnější vědecké unikomplexy, asistovala při evakuaci bombardovaného WoQaarku v 3351 Tu. Široká paleta jejich zaměření a vysoká profesionalita výkonů zajistily kyberenům vysoké postavení ve společnosti, vládními kruhy se ale v důsledku toho šíří rostoucí vlna znepokojení. Ambiciózní žoldnéřská komanda totiž nejednou výrazně překročila své pravomoci.

Služby wackých žoldnéřů si může koupit prakticky kterýkoliv občan WaalkWaku, který k tomu má dostatečnou hotovost a potřebná oprávnění od vlády. V minulosti již několikrát došlo k absurdní situaci, kdy se v poli střetly dva kyberenské týmy proti sobě. Oddíly si ale vždy zachovaly svou profesní čest a neváhaly se mezi sebou navzájem postřílet.

Kyberenští vůdci mají v plánu postupně oslabovat moc arogantních tektoniků a nastoupit ve struktuře wackých ozbrojených sil na jejich místo. Nemalé procento zisků převádějí do budování utajených základen a pořizování jaderného arzenálu. V historii WaalkWaku jde o bezprecedentní militarizaci nevládního sektoru, která může v budoucnu uškodit celému společenství.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje