Latent

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Latent - groteskně znetvořené monstrum. Pod vrstvou otoků a vyboulenin ovšem sídlí flegmatický, až netečný pracant.
(Coraabia Artist: Darren Bartley)

Rasa: neživý - Káďovka

Domovský svět: Coraab

Éra: Střední Skládka - současnost


Stejně jako v coraabském těžkém průmyslu, také v zemědělství zastanou většinu náročnější práce neživí. Jako latenti jsou obecně označování všichni neživí "sedláci", především je to ale název konkrétního podkmenu, který tuto pozici zastává nejčastěji. Její zástupci žijí v rozvětvených rodových svazech s přísnou hierarchií na odlehlých farmách. Na rozdíl od většiny neživých se rozmnožují pohlavně a specifickou roli u nich hraje incest. Touto cestou tito robustní tvorové cíleně plodí takzvané frenetiky, primitivní ale odolná stvoření, která vykonávají tu nejtěžší práci. Ze strany latentů jde o čistě racionální způsob získávání pracovní síly, vedle toho totiž praktikují i určité formy partnerských svazků mezi členy různých rodin.

Organismus latentů už se práci na polích přizpůsobil do té míry, že z potních žláz samovolně vylučují látky odpuzující rozličné škůdce. Neméně však odpuzují většinu ostatních obyvatel, neboť u nich vyvolávají kožní záněty, průjem či intenzivní dávení. Latenti jsou také jedním z mála neživých podkmenů, které požívají potravu (konkrétně maso).

Pod vlivem silné kritiky se k plození frenetiků začíná stále více používat umělého oplodnění, především na moderních farmách řízených inteligentnějšími druhy neživých. Většina latentů to však odmítá a překvapivě silně lpí na tradičních postupech, které mezi neživými kmeny nemají obdoby a nutí latenty čelit hlubokému opovržení okolní společnosti.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje