Frenetik

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání
A
Jsou níž než rocht. Když je nesterilizujete, narážejí do zdí a skučí. Když jim neprovedete lobotomii, nadávají vám. Neznám nikoho, kdo by je měl rád. - Ilokajský farmář
(Coraabia Artist: Yoncho Yonchev)

Rasa: neživý - Frenetik

Domovský svět: Coraab

Éra: Střední Skládka - současnost


Přestože se frenetici rodí incestním spojením dvou latentů, podle všech výzkumů nejde jen o zdegenerované latenty, ale o samostatný kmen, který kdysi vznikl unikátní genetickou mutací. Frenetici jsou tak jediný známý neživý podkmen, který vzniká pářením dvou členů jiného druhu. Obecně se však má za to, že jde o dávno překonanou vývojovou větev, která žádné výhody nepřináší. Neživí farmáři latenti s pomocí frenetiků obdělávají svá pole a využívají je i k další podřadné práci. Přestože mají obě rasy společný původ, rodové a druhové vazby prakticky neexistují. Naopak mezi nimi panuje značné napětí. Agresivní frenetici jsou drženi ve stejných podmínkách jako divoká zvířata.

Nijak výjimečné nejsou případy, kdy rozzuřený frenetik napadne nebo přímo zabije svého pána. Jejich agresivita se sice někdy snižuje trháním zubů a drobnými chirurgickými zákroky, s těmi ale klesá produktivita práce a tak se tyto metody navzdory vyššímu riziku dnes příliš nepoužívají.

Ze spojení dvou latentů se někdy narodí zdeformovaný tvor, který není ani čistokrevným frenetikem, ani latentem. Říká se mu Wernch'Ferr (půlhoch) a díky své zanedbatelné inteligenci bývá na farmách využíván výhradně na ty nejjednodušší domácí práce.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje