Maniok

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: Demag

Domovský svět: Bolga

Éra: 4218 Tu - 4266 Tu


Dostal Kdonga a míří k nám! Tak zněla poslední slova velícího immara jednotky monogravců před tím, než jej neznámý útočník v záchvatu hněvu ubil zahnutou corabitovou trubkou. Maniok rozhodně neměl jednoduchý život a podle toho se také odvíjí jeho osud. Jeho rodina prchá v 4223 Tu z Bolgy ve strachu před nadcházející válkou s qu-puoským korátem. Nejprve hledají útočiště na přeplněném Kokranu, zde jim ale díky místní politice hrozí brzká deportace domů. Demagiánští utečenci nakonec posbírají poslední úspory a kmitnou přímo na Coraab. Maniok tak celé dětství prožije v bochezaiském imigračním táboře Du'Gad. Zde se rychle naučí, že přežít znamená dokonale se přizpůsobit místním drsným podmínkám. Z Manioka se postupně stává obávaný postrach.

Maniokova rodina kmitla na Coraab zcela bez prostředků. Všichni členové tak přežívají v místním silně toxickém prostředí bez jakékoliv domestikační procedury. Na jejich zdraví se tento fakt silně podepíše – Maniokův otec si při práci na stavbě prudkým nádechem roztrhne plíce, matka brzy na to umírá na nukleokrechii. Maniok se dožije dospělosti, celý život ovšem trpí prudkými exémy.

Maniok je díky otřesným zkušenostem zcela zhnusený místní společností. Stává se z něj vyvrhel a střídá jednu zločineckou bandu za druhou. Loupí a vraždí, za úplatek pomáhá krajanům překonávat během Šera vysoké zdi Du'Gadu. Při jedné ostré potyčce na veřejnosti v amoku zabije několik kumpánů a posléze brutálně napadne i policisty. Zlikviduje jej až přivolaný gravtron.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje