Mechanitron

Z Coraabopedia | Souborná encyklopedie coraabského multivesmíru
Přejít na: navigace, hledání

Rasa: umělá inteligence

Domovský svět: We'Rd

Éra: první série vyrobena okolo 3900 Tu


"Vidím je, hemží se po povrchu jako splašení blitkobrouci. Jsou jich statisíce... milióny! Není kde přistát, ty mrchy mě tam dole sežerou zaživa..." Poslední slova gravce průzkumného modulu YNH11 už tehdy znepokojila vysoké představitele InSboru. Četný výskyt obranných samohybů na povrchu We'Rdu totiž zkomplikoval jakoukoliv možnost pozemní intervence. Samotný mechanitron je poměrně jednoduchý model, jenž nevyžaduje složitou údržbu ani příliš energie. Při pohybu v otevřených prostranstvích je zcela autonomní, v klidovém režimu se samonapájí přes výkonné solární články. Ne všichni mechanitroni jsou ozbrojení – v případě potřeby jsou ale schopní si zbraně v relativně krátkém čase dovyrobit termickým zpracováním okolních nerostů.

Následné průzkumné přelety odhalily, že po skalistých planinách We'Rdu kráčí až padesát miliónů těchto botů, což je zřejmě pasuje na nejpočetnější výrobní sérii v regionu. Analýza vzorků odhalila, že mechanitron není příliš vhodný pro operace na planetách s hustší atmosférou. Tuto informaci ale InSbor z neznámých důvodů veřejnosti dosud tají.

Mechanitron se umí složit do sebe a lze jej snadno upevnit na trup magravu. Je tak ideálním nástrojem pro napadání nepřátelských lodí. Ve vhodnou chvíli se stroj odpojí a je pomocí manévrovacích trysek nasměrován k nepřátelskému plavidlu. Zde může narušit integritu pláště a vniknout do jeho útrob či se volně pohybovat po povrchu lodi a ničit důležité obranné systémy.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Kategorie
Odkazy
V jiných jazycích
Nástroje